مقالات

در این مقاله می خواهیم SEO را به زبانی ساده بیان کنیم.

بهینه سازی برای موتورهای جست و جو (به انگلیسی: Search Engine Optimization) روندیست برای بهینه سازی یک سایت از دیدگاه خزنده (crawler) های موتورهای جست و جو، این خزنده ها به سایت ها مراجعه می کنند و با الگوریتم های پیشرفته ای اطلاعات موجود در سایت را نگهداری(index) می کنند تا در زمانی که شما موضوع معینی را جست و جو می کنید، ایده آل ترین نتایج را به شما نمایش دهند.

برای مثال زمانی که شما عبارت “طراحی سایت” را در گوگل سرچ می کنید گوگل سعی می کند مناسب ترین پیشنهادها را به شما ارائه می دهد برای همین سایت هایی که از نظر گوگل مناسب تر هستند(سئو قوی تری دارند) در اولویت بالا تری قرار می گیرند؛ از طرف دیگر شما به عنوان یک مخاطب که به دنبال سایت مورد نظر خود در گوگل می گردید قطعاً شانس زیادی وجود دارد که بر روی اولین گزینه های ظاهر شده در صفحه ی اول کلیک کنید و از طرفی شانس مراجعه به صفحات ۵ به بعد صفر است.برای همین است که سئو در جلب مخاطب تاثیر بسازایی دارد.

ادامه ی مطلب

تا به حال از خود پرسیده اید که: چرا باید سایت داشت؟ چرا باید سایت توسط افراد حرفه ای طراحی شود؟

ما در اینجا قصد داریم به این سوالات پایه و به جای شما پاسخ دهیم.

ادامه ی مطلب

در ۲۳ آگوست ۱۹۹۱ مصادف جمعه ۱ شهریور ۱۳۷۰ ،کاربران برای اولین با به شبکه ی جهانی وب متصل شدند.

ذکر این نکته الزامیست که سابقه ی اینترنت به سال ۱۹۶۱ باز می گیردد که، که اولین بار در یک شبکه اطلاعات بین اعضا(Nodes) جا به جا می شد.

در سال ۱۹۹۰ برنر لی (Berner-Lee) پروتکل انتقال هایپرتکست(http)، زبان نمایش هایپرتکس(html)، شناسنده ی یکپارچه ی منابع(URL) و اولین مرورگر اینترنت را طراحی کرد؛ اولین صفحه ی وب در ۶ آکوست ۱۹۹۱ مصادف با ۱۳ مرداد آپلود شد.

جالب است بدانید آقای برنر لی (Berner-Lee) تاریخ تولد مارچ ۱۹۸۹ می داند، چرا که در این تاریخ وی پروپوزالی برای اینترنت ارائه داد.

بی شک دنیای وب و اینترنت نقشی بنیادی در تحولات دنیای مدرن داشته به طوری که در ۲۰ سال گذشته رد پای آن را در جای جای فراز و نشیب های تاریخ می توان دید.باید منتظر بود و دید که این پدیده ی جوان، که تنها ۲۵ سال سن دارد ،در ۲۵ سال آینده چه ارمغانی برای ما خواهد داشت.

 

منابع:cnet, lifelibertytech